Częste Pytania

/Częste Pytania

Prawdopodobnie tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie:

Nie. Wisła na odcinku mazowieckim nie posiada żadnych rozgałęzień.

Tak, organizujemy spływy w weekendy. Terminy oraz zapisy dostępne są na naszej stronie →spływy. Podczas takiego spływu grupie towarzyszyć będzie przewodnik, który zadba o bezpieczeństwo kajakarzy.

Nie posiadamy bazy nad wodą, ale dowozimy sprzęt w wybrane miejsce rozpoczęcia spływu.

4 godzinny spływ np z Otwocka do Warszawy (bez nocowania) proponujemy zaczynać najpóźniej ok 16:00.

Zależy od terminu, jednak aby mieć pewność należy zarezerwować sprzęt parę dni wcześniej: biuro@kajakwstolicy.pl Oczywiście nawet w tym samym dniu możemy wypożyczyć sprzęt (o ile jest dostępny) – prosimy o telefon. +48 511535444

Tak, jeśli dołączysz do spływu. Przy zamówieniu 1 kajaka na własną trasę, doliczana jest dodatkowa opłata za transport (jej wysokość zależna jest od trasy: patrz cenniki).

To proste. Nasza wypożyczalnia dowozi sprzęt na miejsce rozpoczęci spływu – w umówionym terminie i miejscu. Po spływie zabieramy sprzęt z miejsca zakończenia spływu.

Lista dostępnych miejsc znajdziesz na stronie →trasy.

Prosimy o telefon lub mail. Zmierzymy się z każdym pytaniem!

Standardowo spływy kończymy na plaży przy Moście Poniatowskiego. Jednak istnieje możliwość wybrania innego miejsca zakończenia spływu.

Dokładne miejce wodowania zaznaczone jest na mapce na stronie z opisem →trasy.

Nie, nie transportujemy ludzi. Wszystkie nasze trasy i spływy są tak skonstruowane, aby dało się w łatwy, szybki i tani sposób dojechać, wrócić na miejsce rozpoczęcia lub zakończenia spływu korzystając ze środków komunikacji publicznej.

Więcej na temat powrotu lub dotarcia na interesujący Cię spływ znajdziesz na stronie →trasy.

Wisła wbrew obiegowej opinii jest dość bezpieczną i płytką rzeką. Dla nas bezpieczeństwo kajakarzy jest najważniejsze, dlatego przy złych prognozach pogody, szczególnie silnym wietrze odradzamy spływu. Są to jednak wyjątkowe, dość rzadkie okoliczności.

Więcej ten oraz inne tematy znajdziesz na stronie →o Wiśle.

Tak, nasza wypożyczalnia działa przez cały tydzień.

Tak, oczywiście. Dowieziemy sprzęt w dowolne miejsce i zrealizujemy Twój pomysł. Ceny usługi znajdziesz na stronie Stwórz własną trasę.

Oczywiście! Nie ma powodów do strachu. Większość szlaków kajakowych, które obsługujemy są łatwe i mało uciążliwe dla kajakarzy.

Pamiętaj, że przed każdym spływem organizujemy krótkie szkolenie  i instruktaż z pływania kajakiem i bezpieczeństwa na wodzie. Dodatkowo organizujemy spływy w których udział bierze przewodnik. Ich listę znajdziesz na →tu.

Mimo wszystko, wybierając się na spływ warto ze sobą zabrać osobę bardziej doświadczoną . Na pewno będzie raźniej 😉

Nie, nie są potrzebne. Aby pływać kajakiem po Wiśle, na chwilę obecną nie są wymagane żadne dodatkowe uprawnienia.

Ograniczenie dotyczy wyłącznie osób niepełnoletnich. Tak jak to ma miejsce w przypadku każdego innej rzeczy, czy jeziora. Aby taka osoba mogła wypożyczyć kajak musi z nią płynąć osoba dorosła. Natomiast jeśli chce płynąć samodzielnie, konieczna jest zgoda rodzica/opiekuna.

Na spływ koniecznie zabierz:

  • jedzenie i picie
  • okulary przeciwsłoneczne
  • krem do opalania – na wodzie szybciej się opalamy
  • kurtkę przeciwwiatrową
  • kurtkę przeciwdeszczową, w przypadku kilkudniowych wypraw