O trasie

dystans: 4 km
czas przepłynięcia: 1.5 godz.

(czas przybliżony, czas faktyczny zależy od siły i kierunku wiatru oraz Twojej sprawności fizycznej)

W skrócie

Krótki spływ rozpoczyna się z plaży Saska Kępa, urokliwej małej plaży tuż przy trasie Łazienkowskiej i Wale Miedzeszyńskim. Wypływając z małej zatoczki przy plaży, od razu wpływamy na Wisłę mijając warszawskich plażowiczów.

W tym momencie spływu, naszą trasę możemy przedłużyć i uatrakcyjnić na 2 sposoby. Pierwszy pomysł to podpłynięcie saskim brzegiem Wisły pod prąd by obejrzeć z bliska Gruba Kaśkę. Budynek wodny który jest jednym z głównych ujęć wody w Warszawie. Drugim sposobem jest przepłynięcie na brzeg Śródmieścia, gdzie mieści się Port Czerniakowski - główny port Warszawy, gdzie stacjonują łodzie, motorówki, barki mieszkalne. Także znajdują się tu pomosty, gdzie wodują swoje łodzie wioślarze najstarszego klubu sportowego w Polsce - Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Płynąc w dół rzeki mijamy główne mosty Śródmieścia - kolejno Most Poniatowskiego, kolejowy Most Średnicowy, podwieszany Most Świętokrzyski oraz Most Śląsko-Dąbrowski trasy W-Z. Przez całą drogę aż miejsca końca spływu będziemy mieć niepowtarzalną okazję aby przekonać się jak rożne są dwa brzegi w Warszawie. Lewy z widokiem na roztaczające się w oddali drapacze chmur biurowej cześć Śródmieścia i Woli, spacerowiczów i gości licznych restauracji na barkach wzdłuż żywiołowych bulwarów wiślanych. Prawy - zalesiony i rozśpiewany aktywnością licznych ptaków, z zakamuflowanymi wśród zarośli wędkarzami oraz wypoczywającymi nad brzegiem rzeki plażowiczami.

Dopływamy w miejsce zakończenia naszego spływu, plażę Rusałka. Stąd roztacza się przepiękna panorama na Stare Miasto i stąd już tylko parę kroków do Warszawskiego Zoo oraz zielonego Parku Praskiego.

Początek spływu

miejsce wodowania:

Wodowanie odbywa się przy plaży Saska Kępa
ul. Wał Miedzeszyński 399, Warszawa
Zapraszamy wcześniej do magazynu po odbiór sprzętu.

dojazd komunikacją:

Autobusem. W pobliżu znajdują się przystanki "Kryniczna" oraz "Wał Miedzeszyński". Tu sprawdzisz dokładny dojazd z centrum Warszawy lub dowolnego innego miejsca

Prom. W sezonie letnim na miejsce można się również dostać promem "Słonka", który odpływa z bulwarów wiślanych.

dojazd autem:

Na spływ możesz przyjechać autem. W pobliżu znajduje się darmowy parking. Tu sprawdzisz dokładny powrót komunikacją na parking po spływie. Czas przejazdu to ok. 45 min.

Koniec spływu

miejsce zakończenia:

Plaża Rusałka, obok Zoo w Parku Praskim

powrót:

Tramwaj, autobus. W pobliżu znajdują się dwa przystanki tramwajowe - "Ratuszowa Zoo". Tu sprawdzisz dokładny powrót do miejsca startu lub dowolnego innego miejsca. Czas przejazdu to ok. 30 min.

Prom. Na Starówkę i bulwary wiślane można dostać się kursującym w pobliżu promem. Prom działa tylko w okresie letnim.

Cena

Kajak 2-osobowy

100

Kajak 1-osobowy

100

Rezerwacja