O trasie

dystans: 116 km
czas przepłynięcia: 21 godz.

(czas przybliżony, czas faktyczny zależy od siły i kierunku wiatru oraz Twojej sprawności fizycznej)

W skrócie

3 dniowa przygoda kajakowa rozpoczyna się prawie w centrum Warszawy. Jesteśmy przygotowani na biwakowanie, bo po drodze ciężko jest „zahaczyć” o sklep. Mamy namioty, karimaty, śpiwory i wystarczający na te dni prowiant. Ważnymi elementami ekwipunku są worki na śmieci, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania i dużo wody do picia. Pierwszego dnia dopływamy za Modlin, gdzie rozłożyliśmy nasze obozowisko. Sporo czasu zajęło nam wypłynięcie z Warszawy, ponieważ postanowiliśmy zwiedzić Port Praski, Port Żerański, a później dodatkowo Spichlerz w Modlinie. W ciągu 9h (z przerwami) pokonaliśmy pierwszy odcinek.
2 dnia pokonujemy trochę krótszy odcinek wiodący przez przepiękne rezerwaty przyrody. Na chwilę zatrzymujemy się w Czerwińsku nad Wisłą, aby dokupić w sklepie picie i wyrzucić niepotrzebne na pokładzie kajaków śmieci. Po południu mijamy Wyszogród i szukamy miejsca na nocleg. Wiele razy w ciągu dnia musimy uważać na płycizny, których na Wiśle jest sporo. Miejsce spoczynku znajdujemy na jednej z licznych łach rozciągających się na Wiśle.

3 dnia wstajemy trochę później, ale już o 10:00 płyniemy w kierunku Płocka. To niesamowite, że Wisła jest tak dziką rzeką. Dopiero przed Płockiem obserwujemy zwiększoną aktywność żaglówek, kajaków i innych jednostek pływających. Ponieważ w tym miejscu Wisła jest bardzo szeroka, uważamy, bo przy większym wietrze zrywają się spore fale. Późnym popołudniem dopływamy do centrum Płocka, gdzie zdajemy sprzęt. To był niesamowity spływ!

Początek spływu

miejsce wodowania:

Wodowanie odbywa się przy plaży Saska Kępa w Warszawie.
Zapraszamy wcześniej do magazynu po odbiór sprzętu.

Koniec spływu

miejsce zakończenia:

ul. Rybaki, Płock

powrót:

Kolej: sprawdź rozkład

Cena

Na cenę spływu składają się:
sprzęt 240zł /3 dni
Sprzęt to kompletny ekwipunek dla 2 kajakarzy, który obejmuje:
zniżka dla grupy powyżej 8 osób
rabaty dla szkół, organizacji młodzieżowych oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i miejsc
transport 450zł do 12 kajaków
Transport obejmuje dostarczenie i odbiór sprzętu. Możliwość przewiezienia do 12 kajaków w jednym transporcie.

Opcje dodatkowe

namiot 2-osobowy IGLO

30zł /doba

pilot grupy / wycieczki

250zł /doba

Chcesz płynąć?

Jak to działa?