O trasie

dystans: 23 km
czas przepłynięcia: 4.5 godz.

(czas przybliżony, czas faktyczny zależy od siły i kierunku wiatru oraz Twojej sprawności fizycznej)

W skrócie

Trasa optymalna dla osób, które już pływały kajakiem lub dla których trasa 2-godzinna np. z Wawra, jest za krótka i za prosta.

Spływ rozpoczynamy na dawnej przeprawie czołgowej w miejscowości Karczew pod Warszawą. Po zwodowaniu kajaków czeka nas 4 godzinny, spokojny spływ Wisłą. Po drodze mijamy przepiękne rezerwaty przyrody i łachy (wyspy wiślane), na których zalecamy zrobić sobie krótką przerwę. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec wiele zwierząt i ptactwa (dziki, sarny, bobry, mewy). Przed Warszawą, po lewej stronie mijamy elektrociepłownię Siekierki, a dopiero na wysokości Mostu Siekierkowskiego wyłania się nam niesamowita panorama Wisły. Wisła wydaje się być zupełnie dziką rzeką, cóż – miano „Polskiej Amazonki” nie otrzymała bez powodu.

Jedno wiemy: taki spływ to niesamowita przygoda!

Zdjęcia z trasy

Początek spływu

miejsce wodowania:

przeprawa promowa Gassy-Karczew, po stronie Karczewa, koniec ul. Wiślanej, Karczew

dojazd komunikacją:

Busem przewoźnika MiniBus. Linia BIS, kierunek Otwock/Karczew: sprawdź rozkład, Nazwa przystanku końcowego to "Karczew GS" (przystanek na żądanie). Po wyjściu z busa należy się kierować na prom w Karczewie. Przejście tego odcinka pieszo zajmuje ok. 20min.

dojazd autem:

Na miejsce startu można przyjechać autem. Samochód zaparkujesz wzdłuż ul. Wiślanej po stronie Karczewa obok przeprawy promowej. Niestety my Ciebie nie przewieziemy, ale po spływie wrócisz po auto busem firmy MiniBus (sprawdź rozkład). Wystarczy, że po dopłynięciu udasz się na przystanek "Wersalska 01" (zobacz na mapie) i wrócisz do Karczewa. Czas przejazdu to ok. 40 min.

Drugą możliwością jest dojazd autem na miejsce zakończenia spływu, a potem przejazd MiniBusem na miejsce startu, do Karczewa.

Koniec spływu

miejsce zakończenia:

zatoczka z  pomostem tuż przed plażą Saska Kępa,
ul. Wał Miedzeszyński 399, Warszawa

Cena

Kajak 2-osobowy

160

Kajak 1-osobowy

160

Rezerwacja