O trasie

dystans: 10 km
czas przepłynięcia: 2 godz.

(czas przybliżony, czas faktyczny zależy od siły i kierunku wiatru oraz Twojej sprawności fizycznej)

W skrócie

Krótsza o połowę wersja spływu z Karczewa. Dla osób, które nie mają czasu na jednodniową wyprawę, ale nadal chcą poznać Wisłę i poczuć smak przygody.

Trasa prosta, idealna na początek, dla osób które nigdy wcześniej nie płynęły Wisłą lub mają małe doświadczenie kajakowe (a nawet nie mają go wcale). Trasę docenią również rodzice z małymi dziećmi, gdyż dla dziecka ta trasa nie będzie zbyt długa i męcząca.

Spływ rozpoczynamy na wysokości Miedzeszyna, na prawym brzegu. Tuż przed nami w oddali rozciąga się widok na śródmiejskie biurowce, Pałac Kultury i Nauki oraz przeciwległą plażę wilanowską. Ruszamy. Jesteśmy na wodzie. Już za chwilę zauważamy betonowe ostrogi i wały. Koryto rzeki się znacząco zwęża. Dochodzą do nas coraz intensywniej dźwięki ruchliwego miasta. To znak, że wpływamy na uregulowany odcinek Wisły Warszawskiej.

Po drodze warto zrobić sobie krótką przerwę w wiosłowaniu pod mostem Siekierkowskim i na chwilę zatrzymać się, podziwiając przepiękny widok na centrum Warszawy. Po drodze mijamy jeszcze Grubą Kaśkę z nierozłącznym Chudym Wojtkiem, most Łazienkowski, port Czerniakowski i dopływamy do mostu Łazienkowskiego. Sciągamy nasze kajaki z wody na prawym brzegu, w zatoczce z pomostami tuż przed plażą miejską na Saskiej Kępie. Jesteśmy w plażowym Śródmieściu.

Początek spływu

miejsce wodowania:

Plaża Romantyczna, ul. Rychnowska, Warszawa

dojazd komunikacją:

Autobus linii 146 - przystanek Romantyczna: tu sprawdzisz dojazd komunikacją na miejsce startu z centrum Warszawy lub dowolnego innego miejsca

Prom. W czasie wakacji można skorzystać z promu który kursuje z plaży w Wilanowie.

dojazd autem:

Możesz przyjechać własnym autem. Przy plaży znajduje się darmowy parking. Po spływie my niestety Ciebie nie zabierzemy z powrotem, ale całkiem wygodnie i szybko możesz wrócić po auto bezpośrednio autobusem linii 146. Czas przejazdu to ok. 20 min. Tu sprawdzisz jak wrócić po auto komunikacją

Koniec spływu

miejsce zakończenia:

zatoczka z  pomostem tuż przed plażą Saska Kępa, ul. Wał Miedzeszyński 399, Warszawa

Cena

Kajak 2-osobowy

110

Kajak 1-osobowy

110

Rezerwacja