O trasie

dystans: 13.8 km
czas przepłynięcia: 2.5 godz.

(czas przybliżony, czas faktyczny zależy od siły i kierunku wiatru oraz Twojej sprawności fizycznej)

W skrócie

Spacerowy spływ kajakowy północnym odcinkiem Wisły po Warszawie. Zdecydowanie krótsza wersja spływu do Modlina. Trasa dla rozpoczynających przygodę z kajakami w Warszawie, dająca pojęcie o tym, co można zobaczyć z perspektywy rzeki w mieście i tuż poza nim.

Wodujemy kajaki przy plaży miejskiej, na prawym brzegu tuż przy moście Łazienkowskim. Jedno spojrzenie na Pałac i już wiemy, że zdecydowanie jesteśmy w samym centrum Warszawy. Wpływając na Wisłę mijamy most Poniatowskiego, kolejowy most Średnicowy, następnie podwieszany most Świętokrzyski, na lewym brzegu Centrum Nauki Kopernik, a tuż za nim na prawym brzegu wiekowy port Praski.

Przepływając pod mostem Śląsko-Dąbrowskim, naszym oczom ukazuje się widok na skarpę usianą kamienicami i wieżami kościołów Starego Miasta. Mijamy statki pasażerskie i tramwaje wodne, czasami łodzie rybackie. Przepływamy obok bulwarów wiślanych dopływając pod neon mostu Gdańskiego, który nas pozdrawia słowami "MIŁO CIĘ WIDZIEĆ".

Od tego miejsca powoli milknie zgiełk miasta, a rozpoczyna się dzikszy odcinek rzeki. Dokładnie obserwujemy przyrodę. Mijając Żerań dopływamy do Parku Młocińskiego - tu zaczynają się Młociny i kończy nasza krótka przygoda z kajakami i Wisłą.

Początek spływu

miejsce wodowania:

Wodowanie odbywa się przy plaży Saska Kępa
ul. Wał Miedzeszyński 399, Warszawa
Zapraszamy wcześniej do magazynu po odbiór sprzętu.

dojazd komunikacją:

Autobusem. W pobliżu znajdują się przystanki "Kryniczna" oraz "Wał Miedzeszyński". Tu sprawdzisz dokładny dojazd z centrum Warszawy lub dowolnego innego miejsca

Prom. W sezonie letnim na miejsce można się również dostać promem "Słonka", który odpływa z bulwarów wiślanych.

dojazd autem:

Na spływ możesz przyjechać autem. W pobliżu znajduje się darmowy parking. Tu sprawdzisz dokładny powrót komunikacją na parking po spływie. Czas przejazdu to ok. 45 min.

Koniec spływu

miejsce zakończenia:

plaża obok Przystani Młociny

powrót:

Autobus, metro. W pobliżu znajdują się dwa przystanki autobusowe - "Park Młociński" (obok stacji Lotos, krótsze dojście) oraz "Dzierżoniowska" (obok Restauracji McDonald's, dłuższe dojście). Tu sprawdzisz dokładny powrót do centrum Warszawy lub dowolnego innego miejsca. Czas przejazdu to ok. 30 min.

Prom. Na Białołękę można dostać się kursującym w pobliżu promem. Prom działa tylko w okresie letnim.

Cena

Kajak 2-osobowy

120

Kajak 1-osobowy

120

Rezerwacja