O trasie

dystans: 38.2 km
czas przepłynięcia: 7.5 godz.

(czas przybliżony, czas faktyczny zależy od siły i kierunku wiatru oraz Twojej sprawności fizycznej)

W skrócie

Nasza najdłuższa trasa jednodniowa. Długość trasy należy potraktować poważnie. Nie zalecamy trasy osobom o przeciętnej sprawności fizycznej, słabo doświadczonych kajakowo, osobom z małymi dziećmi lub tym którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Wisłą. Jeśli już na tym etapie masz wątpliwości czy przepłyniesz ten dystans, polecamy krótsze trasy np. z Karczewa do Warszawy lub z Wawra do Śródmieścia.

Na starcie wodujemy kajaki w samym centrum Warszawy, przy plaży Saska Kępa – niedaleko od Mostu Łazienkowskiego. Powoli mijamy tętniące życiem miasto i wpływamy na tereny, które wydają się być nietknięte ręką ludzką. Nic dziwnego, że Wisła określana jest mianem „Polskiej Amazonki”. Na naszej trasie podziwiamy przepiękne widoki Mazowsza, dzikie zwierzęta, naturalną roślinność. Robimy przerwy na łachach i kępach wiślanych, w przerwie opalając się na słońcu. Ostatnim wyzwaniem spływu jest dopłynięcie do miejsca zakończenia przygody, które znajduje się kilometr „pod prąd” rzeki Narew. Na szczęście nie jest to zbyt trudne dla wtajemniczonych lub odpowiednio poinstruowanych kajakarzy.

Nie zapomnij o prowiancie i wodzie na cały dzień, częstych przerwach, kremie do opalania i nakryciu głowy w upalne dni. Polecamy tę trasę jako wyzwanie i wyczerpującą całodzienną wyprawę.

Zdjęcia z trasy

Początek spływu

miejsce wodowania:

Wodowanie odbywa się przy plaży Saska Kępa w Warszawie.
Zapraszamy wcześniej do magazynu po odbiór sprzętu.

Koniec spływu

miejsce zakończenia:

Miejsce zakończenia znajduje się w wypożyczalni kajaków „Kajaki Dylewski” w Modlinie.
Dopływając, zalecamy podpływanie blisko południowego brzegu Narwii.

powrót:

Kolej: sprawdź powrót do Warszawy

Cena

Kajak 2-osobowy

220

Kajak 1-osobowy

220

Rezerwacja