Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rosaventi/domains/kajakwstolicy.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-fields/functions.php on line 1685

O trasie

dystans: 35 km
czas przepłynięcia: 6.5 godz.

(czas przybliżony, czas faktyczny zależy od siły i kierunku wiatru oraz Twojej sprawności fizycznej)

W skrócie

Ten spływ jest średnio o 1,5 godziny dłuższy od spływu z Karczewa. Trasa długa, mogąca Cię bardzo zmęczyć. Dystans jest naprawdę długi, więc jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kajakarstwem lub po raz pierwszy płyniesz Wisłą polecamy krótsze trasy np. z Karczewa, z Wawra lub na Młociny.

Spływ kajakowy rozpoczynamy na dawnej przeprawie promowej w miejscowości Góra Kalwaria. Prawie 40 kilometrów od Warszawy. Po zwodowaniu kajaków czeka nas 5,5-godzinny spokojny spływ Wisłą. Po drodze mijamy przepiękne rezerwaty przyrody i łachy (wyspy wiślane), na których zalecamy zrobić sobie krótką przerwę. Przy odrobinie szczęścia można w tych miejscach dostrzec wiele zwierząt i dzikich ptaków.

Dopływając do Warszawy, po lewej stronie mijamy elektrociepłownię Siekierki. Na wysokości Mostu Siekierkowskiego wyłoni się nam niesamowita panorama miasta i rzeki.

Po przepłynięciu tej trasy kajakiem przekonasz się, że Wisła jest dziką rzeką. Cóż – miano „Polskiej Amazonki” otrzymała nie bez powodu. Jedno wiemy: taki spływ to niesamowita przygoda!

Początek spływu

miejsce wodowania:

Plaża w Górze Kalwarii

dojazd komunikacją:

Na miejsce dotrzesz PKSem, kolejką lub autobusem miejskim. Tu sprawdzisz dojazd komunikacją na miejsce startu z centrum Warszawy lub dowolnego innego miejsca z którego się wybierasz. Na miejsce początku spływu trzeba dojść pieszo od rynku w Górze Kalwarii.

Koniec spływu

miejsce zakończenia:

zatoczka z  pomostem tuż przed plażą Saska Kępa, ul. Wał Miedzeszyński 399, Warszawa

Cena

Kajak 2-osobowy

200

Kajak 1-osobowy

200

Rezerwacja