Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rosaventi/domains/kajakwstolicy.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-fields/functions.php on line 1685

O trasie

dystans: 24 km
czas przepłynięcia: 4 godz.

(czas przybliżony, czas faktyczny zależy od siły i kierunku wiatru oraz Twojej sprawności fizycznej)

W skrócie

Spływ przez Warszawę dla tych dla których trasy krótkie (z Wawra lub na Młociny), nie są wystarczającą przygodą.  Trasa długością zrównuje się z trasą z Karczewa.

Kajaki wodujemy na południowym krańcu Warszawy. Plaża Romantyczna na Wawrze jest idealnym do tego miejscem. Po drodze mijamy plażę w Wilanowie. Następnie płyniemy przez ok. 6 km aż dotrzemy do pierwszego napotkanego na naszej drodze mostu. Będzie nim most Siekierowski. Od tego momentu wyraźnie widać, że płyniemy w mieście. Przed nami roztacza się widok na panoramę Śródmieścia z wieżowcami i Pałacem Kultury w tle.

Mijając Grubą Kaśkę wkraczamy do Śródmieścia. Na zielonym prawym brzegu w słoneczny dzień spotkamy miejskich plażowiczów. Na na lewym zaś brzegu spacerowiczów bulwarów Wiślanych. To dopiero połowa trasy.

Po przepłynięciu ostatniego mostu w Warszawie, mostu Północnego, szum i hałas miasta zaczyna milknąć, a my dopływamy do końca naszej podróży. Jest nią Przystań Młociny z wyraźnym oznaczeniem kilometrażu na rzece - 525 kilometr rzeki Wisły. Przepłynęliśmy całą Warszawę.

Początek spływu

miejsce wodowania:

Obok Plaży Romantyczna (100m od plaży w kierunku południowym), ul. Rychnowska, Warszawa

dojazd komunikacją:

Autobus linii 146 - przystanek Romantyczna: tu sprawdzisz dojazd komunikacjąna miejsce startu z centrum Warszawy lub dowolnego innego miejsca
Prom. Na miejsce można również dotrzeć darmowym promem z Wilanowa, który kursuje w każdy weekend wakacji do końca sierpnia. (więcej o promie)

dojazd autem:

Możesz przyjechać własnym autem. Przy plaży znajduje się darmowy parking. Po spływie my niestety Ciebie nie zabierzemy z powrotem, ale całkiem wygodnie i szybko możesz wrócić po auto bezpośrednio autobusem linii 146. Czas przejazdu to ok. 20 min. Tu sprawdzisz jak wrócić po auto komunikacją

Koniec spływu

miejsce zakończenia:

plaża obok Przystani Młociny

powrót:

Autobus, metro. W pobliżu znajdują się dwa przystanki autobusowe - "Park Młociński" (obok stacji Lotos, krótsze dojście) oraz "Dzierżoniowska" (obok Restauracji McDonald's, dłuższe dojście). Tu sprawdzisz dokładny powrót do centrum Warszawy lub dowolnego innego miejsca. Czas przejazdu to ok. 30 min.

Prom. Na Białołękę można dostać się kursującym w pobliżu promem. Prom działa tylko w okresie letnim.

Cena

Kajak 2-osobowy

160

Kajak 1-osobowy

160

Rezerwacja